Preseason- jakie zmiany wniósł?

Preseason- jakie zmiany wniósł?

Już od dłuższej chwili jesteśmy w stanie grać w preseasonie 9 w League of Legends. A co w nim nowego? Przede wszystkim nowa postać- Neeko, nowy Dark Harvest (Mroczne Żniwa), nowa umiejętność pasywna Lissandry, oraz turret plateing i parę zmian w minionach. Mógłbym tu rozpisać wszystko, ale nie ma większego powodu, aby to robić, jeśli ktoś jest ciekawy, tutaj wstawiam link z wszystkimi zmianami: Link. A teraz opiszę cząstkowo wymienione przeze mnie zmiany i powiem, mniej więcej, co o nich myślę.

 

Zacznę od nowej postaci- Neeko, Ciekawski Kameleon

Osobiście zakochałem się w samym championie i uwielbiam jej mechankiki, ale wracając Neeko to typowy burst mage, tylko żeby zmaksymalizować swoje obrażenia trzeba być dosyć blisko (Jak na maga) swojego przeciwnika. Neeko polega głównie na zwodzeniu przeciwnika swoją umiejętnością pasywną: Wrodzonym Urokiem, który sprawią, że gracz może się zmienić w dowolnego championa z jego drużyny. Obrażenia Neeko opierają się w większości na dwóch umiejętnościach: Kwitnącym wybuchu (Q) oraz Skocznym Rozkwicie (R). Te umiejętności użyte poprawnie potrafią wyzerować zdrowie przeciwnika w praktycznie, pół sekundy. Jeśli jesteście ciekawi wyglądu jej umiejętności oraz gameplay'u; Tutaj jest link do filmiku na youtube: Link 

 

Kontynuując, następną rzeczą którą chciałbym przedstawić to zmiany Dark Harvest'a (Mrocznych żniw)

Dark harvest był po zmianach tak mocny, że dosłownie następnego dnia po w porwadzeniu go Riot Games postanowiło zhotfixować go i zmniejszyć jego obrażenia. Obecny Dark Harvest, w przeciwieństwie do starej jego wersji, nie polega już na typowym zabieraniu dusz z zabijania minionów czy championów. Teraz, aby dostać potrzebną duszę, trzeba zaatakować przeciwnika, który ma poniżej 50% zdrowia. Zadajemy wtedy bonusowe obrażenia: 20-60 pkt (na poziomach 1-18)+ 5 obrażeń za każdą posiadaną duszę. Na chwilę obecną uważam, że w wielu sytuacjach Electrocute (Elektryzacja) jest w wielu sytacjach lepsza. Zwłaszcza kiedy w grę wchodzi agresywna gra na linii, jednak jeśli macie inny plan- poke do tych 50% zdrowia, oraz zbieranie dusz (przkł Katarina vs Galio) to Dark Harvest jest zdecydowanie na miejscu.

 

Teraz przejdziemy do umiejętności pasywnej Lissandry

 Zdjęcie: Game4Tv

Umiejętność bierna - Zrodzona z Lodu Niewola

Gdy wróg zginie w pobliżu Lissandry, stanie się Zamarzniętym Niewolnikiem. Zamarznięci Niewolnicy poszukują żywych wrogów i spowalniają ich, gdy znajdą się blisko nich. Po kilku sekundach Zamarznięci Niewolnicy pękają pod wpływem przenikliwego zimna, zadając obrażenia magiczne na pewnym obszarze.
CZAS TRWANIA NIEWOLNIKA Zamarznięci Niewolnicy gonią wrogów przez 4 sekundy, po czym wybuchają.
OBRAŻENIA PODSTAWOWE 120-520 pkt (na poziomach 1-18)
SKALOWANIE 0,3 pkt mocy umiejętności
SPOWOLNIENIE 25%
Moim zdaniem Lissandra już przed tą zmianą była bardzo mocna, jednak riot postanowił, że będzie jeszcze mocniejsza. "Lodowe zombie" są bardzo ciekawym pomysłem i sprawiają, że Lissandra staje się potworem w walkach drużynowych, jednak jak już mówiłem, była mocna i bez tego.
 
 
Kończąc opiszę turret plating, który wprowadził Riot
 
 
W skrócie: zewnętrzne wieże mają dodatkowy pancerz i odporność na magię we wczesnej fazie gry, ale dają złoto za każde 1000 pkt zdrowia, które stracą. Panceż znika po 14 minucie, a wieże robią się wtedy łatwiejsze do zniszczenia. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa i dobra zminana, ponieważ wieża pod mocną presją przeciwników nie zostanie tak szybko zniszczona, ale będzie "nadgryzana", działa to w obie strony, ponieważ drużyna, której wieża jest pod oblężeniem, nie straci jej tak szybko, a drużyna siege'uje uzyskuje należytego golda. Zacytuję tu Riot "Wilk jest syty i owca cała"
 
Tym akcentem chciałbym kończyć, życzę miłej gry w przedsezonie oraz udanego podbijania mmr'ów na następny sezon! Pozdrawiam!
Podobne publikacje
Platforma treningowa GetSkill używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Więcej o zasadach.