MTG Arena w świecie e-sportu!

MTG Arena w świecie e-sportu!

Magic: the Gathering Arena, najnowsza produkcja Wizards of the Coast, wciąż ma jeszcze przed sobą długą drogę, zanim stanie się poważnym konkurentem na rynku cyfrowych gier karcianych. Tytułów z każdym rokiem przybywa, nie tak dawno mieliśmy okazję przecież obchodzić premierę Artifact — gry, za którą odpowiada doświadczone i cenione studio Valve, a jednak stanowisko lidera nieprzerwanie zajmowane jest przez Hearthstone.

Na tegorocznej gali Game Awards 2018 twórcy MTGO pochwalili się jednak informacją, która z pewnością pomoże im wzmocnić swoją pozycję względem konkurencji. Do puli nagród turniejowych przeznaczonych zarówno dla tego papierowego, jak i cyfrowego Magic'a ma wpłynąć łącznie 10 milionów dolarów! Jest to niebagatelna kwota, więc widać, że pokładane w grze nadzieje nie są małe.

mtg7

Znacznej przebudowie ma również ulec system turniejowy obowiązujący przez wiele lat, który wcześniej ograniczał się tylko do wersji papierowej. Powołana ma zostać Magic Pro League (MPL), w której skład będzie wchodzić 32 najlepszych graczy świata. Za swoje osiągnięcia zostaną im zaoferowane specjalne kontrakty, by mogli się spełniać nie tylko jako gracze, ale też w obrębie dziedziny streamingu, co umożliwi stałą promocję marki w internecie.

Miejsce ważniejszych eventów zajmują Mythic Championships. Każdy turniej tego typu będzie miał pulę nagród sięgającą pół miliona dolarów. Zabieg ten ma zagwarantować, iż osoba pojawiająca się na takim wydarzeniu będzie mogła zawsze liczyć na nagrodę.

Zainteresowanych zapraszamy do materiału wideo tutaj!

Dla osób chcących sprawdzić tytuł, poniżej wklejamy specjalny kod promocyjny ograniczony w czasowo, dzięki, któremu otrzymacie paczkę specjalnych kart pozwalających szybciej wskoczyć do gry.

kodpromo

Jeśli chodzi o moje prywatne odczucia i komentarz w sprawie to są one na ten moment bardzo pozytywne, lecz nie do końca bez zastrzeżeń. Magic: the Gathering Arena nie jest wolne od problemów, szczególnie tych na przestrzeni ekonomicznej, gdyż uzbieranie kompletu kartoników do topowych decków często odwleka się niemiłosiernie w czasie, a zdublowane kopie, które otwieramy w paczkach, nie za bardzo nas na tym polu ratują.

Tytuł wciąż jednak znajduje się w fazie "Open Beta", więc to, co nie spodoba się graczom, może zostać szybko naprawione, kluczową kwestią jest tylko chęć słuchania ze strony producentów. Do tego momentu udało im się jednak kilka razy pokazać, że są zdolni iść za głosem ludzi, za co sam jestem im gdzieś po cichu wdzięczny.

Nie mamy pewności, że działania podejmowane przez ekipę Areny wystarczą, by wypromować grę na przestrzeni e-sportu, ale na pewno jest to ogromny krok do przodu. Pozostaje już się tylko cieszyć i czekać na więcej takich informacji.

Podobne publikacje
Platforma treningowa GetSkill używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Więcej o zasadach.