Rozróba Rastakana w Hearthstone!

Rozróba Rastakana w Hearthstone!

Na arenę marsz!

Tak więc doczekaliśmy się premiery! 4 grudnia, równo z godziną 19:00 na ogólnoświatowy rynek trafiło kolejne rozszerzenie do przodującej karcianki Blizzarda - Hearthstone, o polskim tytule „Rozróba Rastakana!”. Motywem przewodnim dodatku są dobrze znane wszystkim trolle, w tej odsłonie pojedynkujące się między sobą na gigantycznej arenie o chwałę i nagrody.

W walce bierze udział dziewięć odmiennych ugrupowań, po jednym dla każdej z dostępnych klas postaci, a to za kim się opowiemy, zależy praktycznie wyłącznie od graczy. Poza standardowymi potworkami będziemy mogli zasilić nasze szeregi potężnymi Loa — kreaturami w ogromnym stopniu nastawionymi na synergię z całym deckiem oraz Czempionami, którymi są nieco mocarniejsi przedstawiciele rasy trolli: 8 stronników, po jednym dla każdej z klas oraz specjalny portret przeznaczony wyłącznie dla Łowcy w postaci samego Zul'Jina — zabijaki jakich mało.

rastakan1

Aby nie zostawić nas na początku z niczym, już za samo zalogowanie się do gry będziemy mogli otrzymać jedno z wymienionych wyżej Loa z dodatkowymi, współgrającymi mechanicznie totemami. Warto też wspomnieć o bonusowych sześciu pakietach, które pomogą nam przy budowaniu kolekcji na starcie.

Nowym „słowem kluczowym” dodanym do produkcji została „Rzeź”, która jest dość prosta w zrozumieniu, a także zastosowaniu. Bonusy pod nią przypisane aktywują się, jeśli za jednym razem zadamy konkretnej postaci więcej obrażeń, niż posiada ona punktów życia. Efekty są najróżniejsze, zaczynając od dodawania pancerza po dobieranie kart do naszej ręki. Warto nadmienić, że nawet jeśli atak ma oznaczać śmierć stronnika leżącego po naszej stronie to i tak zostanie użyta umiejętność. Zyskały ją również zaklęcia, co daje nam całkiem spore pole do popisu.

rastakan2

Chwila na przygotowania

Dostaniemy nieco czasu na przetestowanie najnowszych kombinacji kart w oczekiwaniu na następny tryb przygody, a konkretniej „Areny Gurubaszów”, która ruszy dopiero 13 grudnia. Wcielimy się tam w młodego reprezentanta trolli, którym będziemy torować sobie drogę do zwycięstwa podczas wielkiego wydarzenia. Alternatywą jak zawsze pozostaje standardowa arena, która też z pewnością wiele zyskała, jeśli chodzi o różnorodność dostępnych kartoników.

Prywatnie nadzieje pokładam w Czarnoksiężniku, który otrzymał w tym momencie spory zastrzyk kart polegających na mechanice odrzucania, a także „Smoczym Wojowniku”, ale co tak naprawdę okaże się dominującym deckiem trybu standardowego, dowiemy się w najbliższej przyszłości.

rastakan5

Urozmaicona zostanie też Dzicz, bo kto już słyszał o dwóch Ognistych Olbrzymach w talii paladyna i turze trzeciej ten wie, o czym mowa, a jest to tylko wierzchołek góry lodowej możliwości.

Tymczasem pozostaje mi jedynie uzbierać nieco pyłu i... widzimy się na arenie!

Podobne publikacje
Platforma treningowa GetSkill używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Więcej o zasadach.