Thijs zwycięzcą CN vs EU Championship 2018!

Thijs zwycięzcą CN vs EU Championship 2018!

W dniach między 26 września a 2 października mogliśmy być świadkami dość ciekawego wydarzenia, jakim był organizowany w Szanghaju turniej CN vs EU Championship 2018. Ośmiu reprezentantów krajów europejskich wraz z ośmioma przedstawicielami zawodników Chin stanęło naprzeciwko siebie w walce o pokaźne nagrody pieniężne oraz trofeum główne, którym był samochód sportowy Aston Martin DB11 lub jego równowartość w gotówce co stanowiło w przybliżeniu 175,000 Euro.

CNThijs

Głównym wygranym okazał się dobrze znany całej scenie Hearthstone Holender Thijs "Thijs" Molendijk, który w finałowym pojedynku przy pomocy Czarnoksiężnika, Maga oraz Druida pokonał Wu "XiaoT" Juwei wynikiem 3:2. Wiele osób po cichu liczyło na ukazanie się jego słynnego "OTK Paladyna", jednak w grze o tak wysoką stawkę zdecydował się postawić na to co sprawdzone.

Warto nadmienić, że całkiem niezłym wynikiem może się również pochwalić reprezentant Polski — Kacper "A83650" Kwieciński, który dzięki początkowym zwycięstwom w grupie zakwalifikował się do fazy playoff, gdzie już niestety musiał ustąpić pod naporem silniejszego przeciwnika.

CNKacper

Rozgrywki organizowane wspólnie przez NetEase oraz Blizzard wypadły wyśmienicie jako widowisko, zarówno ze strony technicznej, jak i wizualnej. Powtórki przygotowywane po rozegranych meczach, procentowe wskaźniki ukazujące szanse na dobranie przez zawodników konkretnej karty, czy nawet specjalne wstawki odnoszące się do kultowych filmów podczas prezentacji reprezentantów Chin to coś, czego nie zawsze jesteśmy świadkami w oficjalnych turniejach. Zaskoczyła mnie też obecność dwóch sędziów przy stołach uczestników, choć muszę przyznać, że nadało to całości wysoki wymiar profesjonalizmu.

Po więcej szczegółów włącznie z tabelami wyników odsyłam do strony dostępnej tutaj!

Podobne publikacje
Platforma treningowa GetSkill używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Więcej o zasadach.